Uudised
Tallinn: TOP-i planeeringu järgmine arutelu lükkub sügisesse
30.05.2011

Väljaanne: Tallinna Postimees


Pirita TOP-i ja selle lähiala detailplaneeringu järgmine arutelu võib suure tõenäosusega toimuda pärast suvist puhkuseperioodi.


Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd ütles, et pärast märtsis toimunud arutelu on planeeringuga kõvasti tööd tehtud. Vahepeal küsis linnavaraamet ka kõigilt linna institutsioonidelt seisukohta selle kohta, kas TOP ja selle lähiala on neile vajalik oma funktsioonide täitmiseks. Üldiselt vastasid ametid eitavalt, vaid Pirita linnaosavalitsus leidis, et planeeritava maa võiks linnale omandada ning selle lõunapoolsesse ossa avalikult kasutatava haljasala rajada.

«Minu seisukoht on kogu aeg olnud selline, et riik võiks selle tagasi osta, kuna riik ta kunagi maha müüs. Või siis võiks linn selle tagasi osta, aga pigem võiks see maa olla avaliku sektori kui erasektori käes,» kinnitas Pirita linnaosavanem Tiit Terik.

«Ühest küljest mulle ei meeldi kohe üldse, et sinna kortermajad tulevad. Teisest küljest on volikogus kinnitatud üldplaneering ja üldplaneeringule see detailplaneering põhimõtteliselt vastab. Aga emotsionaalne vastuseis sellele planeeringule on meie majas endiselt püsiv,» nentis Terik..

Mänd lausus, et maa tagasiostmise otsustuspädevus on linnavolikogu käes. Järgmine arutelu korraldataksegi siis, kui on selgunud linnavalitsuse seisukoht Pirita linnaosa ettepaneku kohta ning kõikide asjast huvitatud isikute ettepanekud on läbi töötatud.

«Kui need asjad on klaarid, siis lepime kokku järgmise avaliku arutelu kuupäeva, aga enne seda tahame veel Pirita seltsidega asja arutada. Kui arutelu kipub sattuma väga jaanipäeva ja suvepuhkuste aega, siis kas seltsid on huvitatud sellest, et viia arutelu läbi enne suve või võtta endale rohkem aega ja lükata asi sügisesse,» rääkis Mänd.

«Oleme ka arendajaga seda arutanud ja temagi tahab vältida seda, et öeldaks, et arutelu tehti ebasobival ajal, kui paljud inimesed on linnast ära,» ütles peaarhitekt.


loe lähemalt...

otsi
otsi
« <Juuli 2019> »
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Säästva Renoveerimise Infokeskus Väike-Patarei 5 Tallinn 10 415     Telefon: +372 6 414 434     E-post: info@renoveeri.net