Uudised
Tallinn: Kunstiakadeemia maa-ala planeering sai kehtestamisküpseks
07.06.2011
Väljaanne: Tallinna Postimees

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule kehtestamiseks Eesti Kunstiakadeemiale uue õppehoone detailplaneeringu.

«Tartu maantee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneering annab võimaluse ehitada sinna kunstiakadeemia uus õppehoone,» ütles abilinnapea Taavi Aas. «Tegemist on linnaehituslikult väga väärika kohaga linna südames ning avaliku huvi seisukohast olulise planeeringuga.»

Detailplaneeringuga seatakse võimalus ehitada Gonsiori ja Laikmaa tänava nurgal asuvale alale Eesti Kunstiakadeemia tarvis kuni 16 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega õppehoone. Seal paiknenud unstiakadeemia amortiseerunud hooned on lammutatud.

Aasa sõnul peab kunstiakadeemia enne detailplaneeringu realiseerimist alale nii kõrge hoone rajamise vaidlustanud naabermaja korteriomanikega kompensatsioonikokkulepped sõlmima.

«Sinna kavandatava hoone näol on tegemist avalikke huve teeniva olulise rajatisega ning teatud juhtudel tuleb ühiskonna huvid indiviidi huvidest kõrgemale seada,» selgitas Aas.

Detailplaneeringu eesmärkon tagada avalik-õigusliku ülikooli tegevuse jätkumine ajaloolises asukohas. Uude õppehoonesse on võimalik mahutada nüüdisaegsetele nõuetele vastav ruumiprogramm, mis võimaldab koondada kogu akadeemia õppetegevuse ühte hoonesse ning seeläbi muuta õppetingimused üliõpilastele ja õppejõududele paremaks.

Detailplaneering on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ning kõrghoonete teemaplaneeringuga.

Eesti Kunstiakadeemiale uue õppehoone projekteerimiseks korraldati avalik rahvusvaheline arhitektuurivõistlus. Kavandatud kuni 16 maapealse korrusega koolihoone on paigutatud alale selliselt, et Laikmaa ja Gonsiori tänava nurgale on võimalik rajada avalik linnaväljak, mida saaks kasutada ka loovaks tegevuseks või näituste korraldamiseks.

Kunstiakadeemiale uue õppehoone kavandamisel on aluseks võetud rahvusvahelisel arhitektuurivõistlusel esimese preemia saanud projekt Art Plaza, mille autoriteks olid arhitektuuribürood Sea ja Effekt Taanist.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Eesti Kunstiakadeemia. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna linnavalitsuse 12. augusti 2009. aasta korraldusega ning võeti vastu mullu 6. oktoobri linnavalitsuse istungil.

Detailplaneeringu koostas K-Projekt.

loe lähemalt...
otsi
otsi
« <Juuli 2019> »
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Säästva Renoveerimise Infokeskus Väike-Patarei 5 Tallinn 10 415     Telefon: +372 6 414 434     E-post: info@renoveeri.net