Uudised
Sepp Tallinna mereääre arendusest: osatakse näha ainult kiiret raha
15.10.2014
Autor: Evelyn Sepp, tallinncity.ee

Tallinna probeem  kipub püsivalt olema selles, et  näha osatakse ainult kiiret raha  ja seda, mis on end ammu mujal  linnaehituslikult ammendanud, leiab kultuurikatla eksjuht Evelyn Sepp.


Kogu mereäärse arendus kipub seda rada minema, et algatuseks   teeme merevaatega linnavalitsuse büroohoone  ja siis teeme suure laia maantee ja siis vaadaku inimesed ise, kus nad tahavad käia ja olla ja kas mereääre avamine sellele linnaosale omases boheemlikus võtmes jääb vaid piltpostkaardi unistuseks või saab teoks. Selisena võib kultuurikilomeetri saatuse paraku kokku võtta. Katel ise pole kultuurimaja, vaid rahvusvaheline festivali- ja kultuurikeskus.


Saan rääkida ainult sellest, kuidas mina seda piirkonda näen. Admiraliteedi basseini poolt - sadam, väikesadam, luksuslikud kortermajad, alleed, pargid.  Perspektiivis korralik ühendus vanalinnaga ja loodetavasti mitte vaadet täisehitav hoonefront, ehk ikkagi mereäärsele omane avarus ja avalikkus ja läbivad jalakäijate alad.  Siis edasi linnahall. Mõistagi võiks sellest saada korralik konverentsikeskus, suurte ja väikeste saalide ja ekspositsioonipindadega, mis rahuldaks pealinna vajadusi ka rahvusvahelises mõõtmes. Loodetavasti see  ühel kenal päeval ka juhtub. Mina eelistaks seda just kesklinnas ja mitte Lennujaama kandis. Esimene variant aitaks  reaalselt kasutada meie kohaeeliseid ja tuua linna majandusse rohkem raha, sest  isikupäraste teenuste tarbimiseks ja kultuuri ja muu väärtustamiseks on linnahalli piirkond parim võimalikest.


Linnahalli enda saatus ja staatus on õnnetu ja praegu kipub kõlama vaid midagi kasiinosaare taolist, ei enamat, millest oleks siiralt kahju. Aga edasi - elukeskkonnana  peaks linn eelkõige väärtustama ja arvestama Kalamajale omast hõngu ja eluviisi. See aitaks eristuda, luua ja kinnistada teistsugust identiteeti ja luua seeläbi lisandväärust kogu linnale nii kultuurilises kui majanduslikus mõttes.


loe edasi...
otsi
otsi
« <Juuli 2019> »
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Säästva Renoveerimise Infokeskus Väike-Patarei 5 Tallinn 10 415     Telefon: +372 6 414 434     E-post: info@renoveeri.net