Uudised
Tallinn:Hipodroomi hääbumine kütab kirgi
09.10.2009
Autor: Uwe Gnadenteich, Postimees

Ärimees Jaan Manitski plaan kolida Tallinnas Paldiski maantee ääres asuv hipodroom Saku valda ning rajada selle praegusse asukohta elurajoon on ajanud tagajalgadele ratsaspordihuvilised ja kohalikud aktivistid.
Suvel algatatud detailplaneering näeb hipodroomi asemel ette elamurajooni, kuhu mahub hulk kortermaju. Lisaks veel lasteaiad, perekeskused, muud sotsiaalobjektid ning ärihooned. Avalikuks kasutamiseks on mõeldud läbi kogu ala kulgev pikk ja kitsas niinimetatud ribapark, mis on siiski tunduvalt laiem, kui praegusel hipodroomil avalikus kasutuses olev asfalttee.

Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ ning kodanikuliikumine Meie Linn on hipodroomi ala detailplaneeringu algatamise vaidlustanud ning süüdistavad Manitskit seitsmes surmapatus. Muuhulgas on nad väitnud, et ärimees valetab kavatsuse kohta hipodroom Saku valda üle kolida.

Manitskit esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik kinnitas eile toimunud detailplaneeringu avalikul arutelul siiski, et möödunud aasta lõpus esitati Saku vallale detailplaneeringu algatamise taotlus hipodroomi rajamiseks Lokuti ja Kajamaa küladesse 160 hektari suurusele alale. Seda kinnitas oma kirjaga ka Saku vallavalitsus.

Kaasiku sõnul ajavad planeeringu vastu võitlejad mittetulundusühingute sildi all oma isiklikke asju. «Ma väidan, et need pole mingid MTÜd, vaid igaüks ajab mingit oma asja. Nad räägivad küll avalikust huvist, kuid igaühel on seal mingi isiklik huvi,» vihjas Kaasik sellele, et protestijad tahavad lihtsalt säilitada mugava võimaluse tegeleda oma hobiga Tallinna kesklinna lähedal.

Eriarvamusel on hipodroomi omanikud ja kasutajad ka selles, kas sealsete hobuste elutingimused on halvad või head. Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ esindaja, veterinaariharidusega Indrek Silver Einberg kinnitas, et hoolimata vanadest tallidest tunnevad hobused ennast hipodroomil hästi.

loe edasi...
otsi
otsi
« <Juuli 2019> »
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Säästva Renoveerimise Infokeskus Väike-Patarei 5 Tallinn 10 415     Telefon: +372 6 414 434     E-post: info@renoveeri.net