Uudised
Tallinn:Rahvusooperi Estonia juurdeehitus on küsimärgi all
01.11.2009
Autor: Urmas Tooming, Postimees

Estonia teater vajab hädasti senisest suuremaid ruume, kuid nii linnavalitsuse kui arhitektide liidu esindajate hinnangul on Tammsaare pargi serva juurdeehituse rajamine liialt keeruline.
Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd kinnitas, et temal isiklikult ei ole midagi Estonia teatri laienduse vastu, pigem ei soosi mitmed asjaolud seda lahendust.

«Räägime ju alast, mis asub vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis ning peale selle on tegemist looduskaitse all oleva pargiga,» selgitas ta.
Lisaks sellele on krunt suhteliselt kitsas. Kui sinna teatri laiendus ehitada, siis täidaks see sisuliselt kogu platsi kuni Pärnu maanteeni, nii et oleks raske rajada inimeste liikumisruumi hoone juurde.

Mänd mainis, et rahvusooperile tuleks kindlasti uus ja kaasaja nõuetele vastav hoone ehitada. Selleks on Tallinnas võimalik sobilik koht leida. Ta lisas, et kogu protsess on alles käima läinud. Linnaplaneerimise amet ootab Estonia teatrilt tehnilisi nõudeid ja ruumimahtusid. Seejärel pannakse kokku töörühm, mis hakkab teatrimajale parimat asukohta otsima.

«Kõigist rahvusooperi uue maja ehitamiseks pakutud kohtadest on see kõige keerulisem paik,» kommenteeris Tallinna abilinna Taavi Aas Tammsaare pargi kõrval olevat ala. «Viru poja väitluses rõhusime just pargi kaitsele ja kui nüüd tahetakse teisele poole parki midagi samasugust teha, siis see ei oleks õige. Pealegi on seal maa sees peidus vanad bastionimüürid.»
Aas lisas, et kui sellest kohast üldse rääkida, siis alles pärast põhjalikke keskkonna- ja arheoloogilisi uuringuid. Alles pärast seda saab teemat edasi arendada.

Rahvusooperi Estonia uue võimaliku asukohana on pakutud Lauluväljaku tagust ala Lasnamäe kõrgel kaldal, samuti nii Tallinna Sadamale kui eraomanikele kuuluvaid kinnistuid linnahalli ning Admiraliteedi basseini ümbruses.
 
loe edasi...
otsi
otsi
« <Juuli 2019> »
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Säästva Renoveerimise Infokeskus Väike-Patarei 5 Tallinn 10 415     Telefon: +372 6 414 434     E-post: info@renoveeri.net